קשר
כניסת מנויים
ת.ז.
( 9 ספרות )
סיסמא
זכור אותי  
רוצה להיות מנוי?

 אתר פיננסי - לאתר מכללת ג'קבר לחצו כאן

דף-הבית
חזרה לדף ראשי

   
 
הצטרף לרשימת התפוצה
חדשות האתר
  
ברוכים הבאים
לאתר האיתותים הטכניים
של האנליסט הטכני ג'קי ברוך 
האתר לניתוח טכני ל- שוק ההון
באתר זה תמצאו ניתוחים טכניים על מניות ומדדים של האנליסט הטכני ג'קי ברוך - ממציא שיטת המסחר שפל/סיכון וכן שרות מנויים בתשלום הכולל שרות איתותים טכניים לקניה ומכירה של מניות ומדדים.
לערוץ הסקירות המצולמות לחצו כאן  
מי הם צלפי השפל ?
מהו ריקוד המחירים ?
מהו מדד "הפחד" ?
על זאת ועוד קראו כאן  

מהו מדד JackBar
המופיע תחת פקודת "גרפים"?
לחצו כאן להסבר
  
מהי שיטת המסחר קאג'י ?
Kagi Chart
להסבר על השיטה
לחצו כאן
  

מדד ג'ק בר JackBar נוצר בכדי לתת מענה לשינויים שהתרחשו בעולם בעת שהבורסה הישראלית סגורה ומורכב כולו מפרמטרים הנלקחים מבורסות ארה"ב, אסיה, אירופה ומט"ח

לצפיה בסרטון הסבר על המדד לחצו כאן

שער הצפי למדד ת"א 25 כפי שמשתקף דרך מדד ג'ק בר JackBar אומר בכמה צריך לעלות או לרדת מדד ת"א 25 כאשר הבורסה תיפתח. החישוב מתבצע אך ורק כאשר הבורסה הישראלית אינה פעילה והמדידה נעשית ע"י רישום ערכו של מדד ג'ק בר JackBar בעת סגירת הבורסה (שעה 16.30) להלן יקרא ערך זה "שער הייחוס" ומכאן ואילך יחושב ההפרש שנוצר בכל רגע נתון בין מדד ג'ק בר JackBar הנוכחי הנסחר 24 שעות ביממה לבין "שער הייחוס" וע"י כך ניתן לאמוד בכל רגע נתון את ערכו של מדד ת"א 25 המשוער.

שער הצפי כפי שמופיע בשורת המדדים מתעדכן אחת ל-20 דקות. אם ברצונכם לראות את שער צפי מדד ת"א 25 בעדכון של כל דקה
לחצו כאן

להמשך הסבר לחצו כאן
אודות ראלף נלסון אליוט 

רלף נלסון אליוט
Ralph Nelson Elliott

רלף נלסון אליוט היה זן נדיר במינו. מלומד אמיתי בעולם העסקים הפרקטי. האנליסט הפיננסי המילטון בולטון תאר במדויק את גדולת הישגיו של אליוט במילים הבאות: "הוא פיתח את עקרונותיו לשיטה רציונאלית של ניתוח שוק המניות בקנה מידה שטרם נוסה בימים ההם." אליוט המבריק והמתמיד הגיע להישגו הגדול ביותר בשלב מאוחר של חייו באמצעות דרך חתחתים שכללה הון במסווה של אסון.

אליוט נולד ב-28 ליולי, 1871 במריסוויל קנזס, ומאוחר יותר עבר לסן אנטוניו, טקסס. בשנת 1896 לערך הוא נכנס לתחום הנהלת החשבונות ובמשך עשרים וחמש שנים שימש במגוון תפקידים ניהוליים במיוחד בראשות הרכבות במקסיקו ובמרכז אמריקה. יכולותיו להציל חברות רבות מקשיים פיננסים הביאו לו מוניטין של מומחה בארגון עסקי. לבסוף, בתחילת 1920, הוא עבר לניו יורק.


מומחיותו של אליוט הפכה אותו לבחירה המושלמת לאחד הפרויקטים הבינלאומיים הממשלתיים. ב-1924 משרד החוץ האמריקאי בחר בו כרואה החשבון הראשי של ניקרגואה שהייתה אז תחת שליטה של חיל הנחתים האמריקאי. בפברואר 1925 אליוט החל ליישם את מומחיותו בארגון מחדש של תאגידים ע"י כך שארגן מחדש את כלכלתה של מדינה שלמה.

כאשר ארה"ב יצאה מניקרגואה, אליוט עבר לגואטמלה סיטי בכדי לקבל תפקיד תאגידי-ניהולי נוסף: רואה החשבון הכללי של חברת הרכבות הבינלאומית של מרכז אמריקה. במשך זמן זה אליוט כתב שני ספרים: Tea Room and Cafeteria Management  ו-The Future of Latin America, שהינו ניתוח של הבעיות החברתיות והכלכליות באמריקה הלטינית יחד עם הצעות ליצירת יציבות כלכלית ושגשוג מתמשך באזור.


לאחר שמכר ספר אחד להוצאה לאור וספר אחר היה מועמד למכירה אליוט החליט לחזור לארה"ב בכדי להקים חברת ייעוץ וניהול עצמאית. בערך באותה תקופה הוא התחיל לחוש בסימפטומים של מחלה במערכת העיכול שנגרמה ע"י וירוס ה-amoeba hystolica בו נדבק במרכז אמריקה.


המוניטין של אליוט, שנבנה על גבי קריירה מכובדת, ספר חדש ורשימה ארוכה של ממליצים, הרקיע שחקים. הביקורות של ספרו החדש היו אוהדות, הוא נתבקש לתת הרצאות באירועים שונים וחברת הייעוץ שלו החלה לגדול. בדיוק ברגע שהעתיד של אליוט נראה זוהר מתמיד מחלתו לפתע החמירה. ב-1929 היא הפכה למקרה קשה של אנמיה קטלנית שהותירה אותו מרותק למיטתו. רלף נלסון אליוט ההרפתקן והפורה היה צריך לפתע לפרוש בניגוד לרצונו בגיל 58. בחמש השנים שלאחר מכן הוא היה קרוב מאוד למות.

אליוט היה זקוק למשהו שיעסיק אותו בשעה שהתאושש מהתקפים קשים של מחלתו. בערך באותו הזמן הוא הסב את מלוא תשומת ליבו ללימוד ההתנהגות של שוק המניות.


בחוקרו את האפשרות להימצאות צורה או תבנית בשוק המניות, אליוט בדק טבלאות שנתיות, חודשיות, יומיות, וטבלאות המתעדות אינדקסים של כל שעה ומחצית השעה של שוק המניות ב-75 שנות התנהגותו. בעשותו כן, הוא מילא משימה עליה הכריז ואותה ייעד לכל האנשים האחראים בכתב היד שלו על אמריקה הלטינית: "ישנה סיבה לכל דבר וזוהי חובתו של כל אחד לגלות אותה."


במאי 1934, חודשיים לאחר הפעם האחרונה בה כמעט וקיפח את חייו, תצפיותיו של אליוט על שוק המניות החלו ללבוש צורה והפכו למערך עקרונות שהוחל על כל ממוצעי מחירי המניות ותנודות השוק. המונח המדעי בן ימינו המתאר חלק גדול מתצפיות השוק של אליוט הינו "פרקטלי" ושייך לתיאוריית הכאוס על אף שאליוט אף התקדם ותיאר את מבנה הדפוסים ואת האופן בו הם קשורים זה לזה. המומחה לארגון מחדש של עסקים גילה, באמצעות מחקר מדוקדק, את העיקרון הארגוני העומד מאחורי תנודות השוק. כשהפך למיומן יותר ביישום עקרונותיו ואף תיקן טעויות ראשוניות בניסוח, אליוט היה המום מרמת הדיוק של עקרונותיו.

בנובמבר 1934, ביטחונו של אליוט ברעיונותיו הגיע לנקודה שבה הוא החליט להציג אותם לחבר אחד בקהילה הכלכלית: צ'ארלס ג. קולינס מחברת Investment Counsel Inc. בדטרויט.


קולינס דחה באופן מסורתי אנשים רבים ששלחו אליו שיטות לנצח או לחזות את השוק ע"י כך שביקש מהם לחזות את השוק במשך זמן מה בהניחו שמערכת נכונה באמת תעמוד במבחן כאשר היא תיושם בזמן מסוים. באופן לא מפתיע, רובן המכריע של שיטות אלה הוכיח עצמו כלא אמין. לעומת זאת, העיקרון של אליוט היה כבר סיפור אחר.


ממוצעי השערים של מדד הדאו-ג'ונס ירדו במהלך החודשים הראשונים של שנת 1935 ואליוט הצביע על תפניות בכל שעה ברמת דיוק סבירה ע"י שליחת מברקים. בשבוע השני של פברואר, מדד הרכבות של דאו- ג'ונס ( (Rail Average כפי שאליוט צפה מראש, ירד אל מתחת לרמתו הנמוכה ביותר ב-1934, רמה של 33.19 נקודות. היועצים הפיננסים הפכו להיות יותר פסימיים וזיכרונות מהמפולת של השנים 1929-1932 חזרו לתודעה בזמן שהכרזות פסימיות בדבר מסלולה העתידי של הכלכלה התרבו. מדד הדאו-ג'ונס למניות התעשייה נפל בכ-11% ועמד להגיע לרמה של 96 נקודות בשעה שמדד הרכבות, שהיה מדד יותר חשוב באותה תקופה נפל ב-50% לעומת תקופת השיא שלו ב-1933 לרמה של 27 נקודות. ביום רביעי, ה-13 למרץ 1935, ישר אחרי סגירת יום המסחר, אליוט שלח מברק לקולינס והצהיר בפשטות: "על אף המשמעויות הפסימיות של הדאו, כל המדדים מגיעים אל תחתיתם המוחלטת."


קולינס קרא את המברק בבוקר של יום המחרת, יום חמישי ה-14 למרץ 1935, היום שבו מדד הדאו-ג'ונס למניות תעשיה הגיע לרמתו הנמוכה ביותר באותה שנה. ביום שלפני הגעת המברק, יום שלישי ה-12 למרץ, נרשמה הרמה הנמוכה ביותר למדד הדאו לרכבות. ה"תיקון" בן שלוש עשרה החודשים הסתיים והשוק מייד החל לעלות.

חודשיים מאוחר יותר, בשעה שהשוק המשיך לעלות, קולינס "שהתרשם מהדיוק והשיטתיות [של אליוט]" הסכים לשתף פעולה בנוגע לספר שעסק בתיאוריית הגלים של אליוט והתאים לפרסום. "תיאוריית הגלים של אליוט" פורסם ב-31 לאוגוסט 1938. הפרק הראשון מכיל את המילים הבאות:


"אין אמת המתקבלת באופן כללי יותר מן האמת שהיקום נשלט ע"י חוק. ללא חוק מובן מאליו שיהיה כאוס, ובמקום שיש כאוס אין שום דבר... מחקר מקיף ביותר... ביחס להתנהגויות אנושיות מראה כי למעשה כל ההתפתחויות הנגרמות מהתהליכים הסוציו-אקונומיים בחברה בה אנו חיים פועלים ע"פ חוק שגורם להם לחזור על עצמם בסדרות דומות המופיעות בסדרות קבועות של גלים או אימפולסים בעלי מספר ותבנית מוגדרים...שוק המניות ממחיש אימפולס גלי המשותף לפעילות סוציו-אקונומית...לשוק יש חוקיות משלו, כפי שלדברים אחרים ברחבי היקום יש את החוקיות שלהם." 


מספר שבועות לאחר שפורסם ספרו פורץ הדרך, אליוט ארז את חפציו ועבר למלון דירות בקולומביה הייטס, ברוקלין, מרחק קצר מהרובע הפיננסי של מנהטן. ב-10 לנובמבר הוא פרסם את המכתב הראשון מתוך סדרה ארוכה של מכתבי פרשנות שניתחו וחזו את דרכו של שוק המניות. בסופו של דבר ראלף אליוט אחז במושכות ובאופן עצמאי בעסקיו כפי שתכנן אחת עשרה שנים קודם. בראשית שנת 1939, אליוט הוזמן לכתוב שתים עשרה מאמרים על תיאורית הגלים של אליוט עבור המגזין Financial World. מאמרים אלו ביססו את שמו של אליוט בקרב קהילת ההשקעות והובילו לפרסום של "עלונים חינוכיים." אחד מעלונים אלה היה עבודה פורצת דרך שהפכה את תיאורית הגלים של אליוט מתיעוד קטלוגי מפורט של דפוסי ההתנהגות של השווקים לתיאוריה רחבת היקף של התנהגות אנושית קולקטיבית בתחומי הכלכלה והסוציולוגיה. בשנות ה-40 המוקדמות של המאה ה-20 אליוט פיתח את רעיונותיו במלואם בנודע לנקודות השיא והשפל של פעילויותיהם ורגשותיהם של בני האדם והאופן שבו הם פועלים ע"פ חוקי הטבע. הוא קשר בין דפוסי ההתנהגות האנושית הקולקטיבית למספר פיבונאצ'י או ל"יחס הזהב," תופעה מתמטית שהייתה ידועה למתמטיקאים, מדענים, אומנים, ארכיטקטים ופילוסופים למעלה מאלף שנים ונחשבה לאחד מחוקי הטבע האוניברסאליים של הצורה וההתקדמות.


לאחר מכן אליוט פרסם את מה שהוא כינה עבודתו החשובה ביותר, "חוק הטבע - סוד היקום." חיבור יומרני זה, אותו פרסם אליוט כשהיה בן 75, כולל כמעט כל מחשבה הקשורה לתיאורית הגלים של אליוט. הספר פורסם ב-10 ליוני 1946 ו-1000 העותקים שלו נמכרו במהירות לחברים רבים בקהילה הפיננסית של ניו יורק. פחות משנתיים לפני מותו אליוט הותיר את חותמו על ההיסטוריה.

כתוצאה ממחקרו החלוצי של אליוט אלפי מנהלי תיקים במוסדות שונים ומשקיעים שונים משתמשים בתיאורית הגלים של אליוט בתהליך קבלת ההחלטות שלהם. קרוב לודאי שראלף אליוט היה שבע רצון ממצב זה.


מאמר זה נלקח מביוגרפיה בת 64 עמודים R.N. Elliott Masterworks (New Classics Library, 1994)). הספר מכיל את כל כתביו של אליוט בנוסף לקטעים נבחרים ממכתבי השוק שלו.

 
תנאי שימוש  \  קשר  \  אודות  \  ניתוח טכני  \  לימודי שוק ההון  \  קידום אתרים  \  Google+  \  קורס שוק ההון חיפה  \  TradeOne
 \  לימודי שוק ההון בחיפה  \  לימודי שוק ההון בצפון  \  קורס אופציות מעו"ף  \  קורס אג"ח  \  שוק ההון למתחילים  \  קורס בורסה למתחילים