קשר
כניסת מנויים
ת.ז.
( 9 ספרות )
סיסמא
זכור אותי  
רוצה להיות מנוי?

 אתר פיננסי - לאתר מכללת ג'קבר לחצו כאן

דף-הבית
חזרה לדף ראשי

   
 
הצטרף לרשימת התפוצה
חדשות האתר
  
ברוכים הבאים
לאתר האיתותים הטכניים
של האנליסט הטכני ג'קי ברוך 
האתר לניתוח טכני ל- שוק ההון
באתר זה תמצאו ניתוחים טכניים על מניות ומדדים של האנליסט הטכני ג'קי ברוך - ממציא שיטת המסחר שפל/סיכון וכן שרות מנויים בתשלום הכולל שרות איתותים טכניים לקניה ומכירה של מניות ומדדים.
לערוץ הסקירות המצולמות לחצו כאן  
מי הם צלפי השפל ?
מהו ריקוד המחירים ?
מהו מדד "הפחד" ?
על זאת ועוד קראו כאן  

מהו מדד JackBar
המופיע תחת פקודת "גרפים"?
לחצו כאן להסבר
  
מהי שיטת המסחר קאג'י ?
Kagi Chart
להסבר על השיטה
לחצו כאן
  

מדד ג'ק בר JackBar נוצר בכדי לתת מענה לשינויים שהתרחשו בעולם בעת שהבורסה הישראלית סגורה ומורכב כולו מפרמטרים הנלקחים מבורסות ארה"ב, אסיה, אירופה ומט"ח

לצפיה בסרטון הסבר על המדד לחצו כאן

שער הצפי למדד ת"א 25 כפי שמשתקף דרך מדד ג'ק בר JackBar אומר בכמה צריך לעלות או לרדת מדד ת"א 25 כאשר הבורסה תיפתח. החישוב מתבצע אך ורק כאשר הבורסה הישראלית אינה פעילה והמדידה נעשית ע"י רישום ערכו של מדד ג'ק בר JackBar בעת סגירת הבורסה (שעה 16.30) להלן יקרא ערך זה "שער הייחוס" ומכאן ואילך יחושב ההפרש שנוצר בכל רגע נתון בין מדד ג'ק בר JackBar הנוכחי הנסחר 24 שעות ביממה לבין "שער הייחוס" וע"י כך ניתן לאמוד בכל רגע נתון את ערכו של מדד ת"א 25 המשוער.

שער הצפי כפי שמופיע בשורת המדדים מתעדכן אחת ל-20 דקות. אם ברצונכם לראות את שער צפי מדד ת"א 25 בעדכון של כל דקה
לחצו כאן

להמשך הסבר לחצו כאן
סקירה שבועית על מדדים בארץ 30/07/2010
30/07/2010
יום שישי שעה: 17:32

מאת: ג'קי ברוך

כתבני המעוף חגגו אתמול בשירה ובריקודים עת פקעו האופציות על מדד ת"א 25 לחודש יולי ושער הפקיעה נקבע על רמת 1116 הנקודות מרחק חצי נקודת מדד משער הפקיעה של החודש הקודם. במהלך החודש ביקר המדד ברמת 1050 הנקודות כך שיכול היה לפקוע בכל נקודה בדרך אך הניווט המושלם של כרישי המעוף הביא את המדד לפגוע במטרה בדיוק של מילימטרים. לא רק זאת, בכל השבוע האחרון כתשו השחקנים את האופציות ללא רחם כשהם סוחטים אותן עד לטיפת הפרמיה האחרונה כשמדד פוקע לבסוף סמוך לשער הסגירה של יום חמישי שעבר.

בסיכום השבועי נותר מדד ת"א 25  ללא שינוי, מדד הבנקים הוסיף 2.3% לערכו ומדד הנדל"ן עלה ב-1.7%.

האם כעת לאחר פקיעת האופציות ישוב המדד לעלות או שמא אנו צפויים להמשך הדשדוש ? על כך ועוד בהמשך הסקירה.

 

 

שורה תחתונה - סיכום הסקירה הנוכחית:

 

טווח קצר

לפי הסקירה הנוכחית ממשיכים כל המדדים בדשדוש כאשר מדד הבנקים הוא המדד הקרוב ביותר למצב לונג.

נקודות עיניין לשבוע הקרוב

- למדד אפשרות הגעה לאזור 1097-1102 הנקודות שם קיים פער מחירים פתוח. אזור זה יהווה תמיכה למדד.

- המשך עליה של מדד הבנקים ביום ראשון יגרום הן לסגירת פוזיציית שורט קיימת והן לפתיחת פוזיציית לונג חדשה (הדברים אמורים לגבי תיק המניות שבאזור המנויים ואינם קשורים לפוזיציות השונות המובאות בסקירה הנוכחית כדוגמת שיטת הקאג'י)

- עליית מדד הנדל"ן מעל אזור 290 הנקודות יהווה איתות לונג על מדד זה.

טווח ארוך

מעתה אמור "כל תיקון טכני מטה נועד לצורך הגעה לשיאים גבוהים יותר" (עד שיוכח אחרת)

נכתב ב-27.03.09 עת פרץ מדד ת"א 25 את רמת 715 הנקודות.

הערה חשובה
התאור הנ"ל שנכתב עם תחילת הראלי וליווה אותנו עד היום ימשיך ללוות אותנו גם בעתיד ואין בירידה הנוכחית כדי להפוך את המגמה ארוכת הטווח ליורדת. יתרה מכך, המדד אפילו לא תיקן תיקון מנימלי של כל מהלך הראלי מרמת 630 הנקודות ועד רמת 1242 הנקודות. אבל.. אין בזאת כדי לבטל את המעבר לגדר לאחר מכירת כל תיק המניות לפני מספר שבועות

 

 

שורט, לונג או בכלל רצוי לשבת על "הגדר"

הפוזיציות המופיעות להלן מתייחסות לטווחים מיידי, קצר, בינוני וארוך ולפי איתותים סולידיים בלבד. לא מהנמנע שנחזיק בפוזציות הפוכות מהרשום מטה וזאת בהתאם לשיטת השפל/סיכון.  חלק זה בסקירה בא לעזור למשקיעים למקם עצמם במפת השוק ולפי סוג ההשקעה כאשר התפיסה העומדת מאחורי ההשקעה היא חבירה למגמה השלטת (בעת הנוכחית עבור טווחים קצר ובינוני הפכה לעליה) ובעת תיקונים טכניים לשבת על ה"גדר" דהיינו בפק"מ.

 

מבנה הפוזיציות (איתותים סולידיים בלבד)

טווח מיידי (שעות עד ימים) - גדר - שינוי ל"שורט " בירידת המדד מתחת לרמת 1090 הנקודות ובצורה מוכחת.
                                             שינוי ל"
לונג " בעליית המדד מעל לרמת 1125 הנקודות ובצורה מוכחת

טווח קצר (מס' ימים עד שבועות) - שורט - שינוי ל"לונג " בעליית המדד מעל לרמת 1137 הנקודות ובצורה מוכחת.

טווח בינוני (מס' שבועות עד 6 חודשים) - שורט - שינוי ל"גדר " בעליית המדד מעל לרמת 1137 הנקודות ובצורה מוכחת.

טווח ארוך (שנה ויותר) -  גדר - שינוי  ל"לונג " בעליית המדד מעל לרמת 1250 הנקודות ובצורה מוכחת.

 

שינויים בשבוע החולף

אין שינוי מהסקירה הקודמת..

יש להדגיש שהנקודות הנ"ל רלוונטיות למצב כפי שהוא היום והן יכולות להשתנות משבוע לשבוע.

* על מנת לא להעמיס על הסקירה, הועברו ההסברים על המתנדים אותם פיתחתי ואופן השימוש בהם וכן מתנדים אחרים או מושגים שונים בהם נעשה שימוש בסקירה הנוכחית, לדף נפרד. לחיצה על שם המתנד או המושג יעביר אתכם לדף "הסבר על מתנדים".

 

פוזיציות לטווח הארוך על מדדים מובילים בת"א לפי שיטת KAGI

חשוב מאד

שיטת ה-Kagi פועלת כמערכת אוטומטית ללא כל שיקולים טכניים קלאסיים כרמות תמיכה/התנגדות, קוי מגמה וכו' ולכן יש להתייחס אליה בהתאם. יתכן בהחלט שמבחינה טכנית קלאסית הפוזיציה שרשומה מעלה תהייה הפוכה לפוזיציה שמופיעה ב-Kagi .

הסבר
גרף Kagi, שלא בדומה לגרף נרות יפאניים או גרף עמודות, אינו מתחשב בהיבט הזמן אלא במחיר בלבד. שיטה זו בדומה לשיטה ידועה אחרת P&F -Point & figure משמשת לכניסה ללונג או שורט כאשר היא מנטרלת רעשים על הגרף ומנסה להישאר בהשקעה על הנכס לטווח ארוך. לכן לא כל תנודה תעניק איתות קניה/מכירה והמטרה היא לתת משקל גבוה דווקא לתנועות שהשפעתן על הכיוון היא החשובה יותר.

בשיטה זו קיימות שתי אפשרויות בלבד: לונג או שורט כך שבכל רגע נתון קיימת פוזיציה.

 

* במידה וקיימות שורות המסומנות ברקע צהוב להלן הפירוש לכך שהשינוי התרחש השבוע

טבלת פוזיציות שנסגרו במדד ת"א 25 מאז שהתחלנו לעקוב אחר שיטת Kagi

 

טבלת פוזיציות שנסגרו בשאר המדדים מאז שהתחלנו לעקוב אחר שיטת Kagi

 

טבלת פוזיציות פתוחות לפי שיטת Kagi עבור ארבעת המדדים המובילים בישראל

שינויים שהתרחשו השבוע

השבוע עובר גם מדד הנדל"ן ללונג וסוגר את פוזיציית השורט בהפסד של כ-5%. היות ומדד הנדל"ן מדשדש הוא מזגזג בין שורט ללונג ובדרך מסב הפסדים. כלי הניתוח הטכני חסרי תועלת בשוק מדשדש ויש לקחת בחשבון גם את מצבי הדשדוש.

היחיד שנותר בשורט מאז תחילת החודש הוא מדד ת"א 75.

במידה וביום חמישי הקרוב לקראת סגירת המסחר יעמוד מדד ת"א 25 מתחת לרמת 1062 הנקודות יהיה בכך איתות לסגירת פוזיציית לונג ומעבר לפוזיציית לונג.

ביצוע פעולה על סמך גרף זה מחייב סבלנות ואורך רוח בהתנהלות הפוזיצייה כאשר בדיקות הכניסה או היציאה מתבצעות אחת לשבוע בסמוך לסגירה של יום המסחר האחרון באותו השבוע.

גרף המתאר את השתלשלות הפוזיציות מאז תחילת המעקב אחר שיטת ה-Kagi

 

 

מדד ת"א 25 – גרף שבועי

סטופלוס לטווח ארוך

כפי שאני מלמד בקורס לניתוח טכני בשיעור על המתנדים, קבעתי "אחריות" לכל מתנד ומתנד תוך בחירה של מס' מצומצם של מתנדים מתוך מאות הקיימים בשוק ואיתם אני עובד ככלים תומכי החלטה. מתנד ה-MACD שלו פרמטרים מיוחדים בהם אני עושה שימוש, קיבל אצלי את האחריות לשמש כסטופלוס למניות/מדדים לטווח ארוך.

בסקירות הקודמות רשמתי:

בגרף המצורף ניתן לראות כיצד נתן המתנד "איתות קניה" לונג בתחילת 2009 וכעת הוא נותן איתות מכירה/שורט לכל המהלך העולה (כניסה באזור רמת 700 הנקודות ויציאה באזור 1200 הנקודות). כלי זה בדומה לשיטת ה-Kagi אמור לסנן לנו רעשי רקע כפי שהם נוצרים במסגרת המגמה ולנסות ולמצות את כל המהלך העולה עד תומו.

אנו ממשיכים במעקב אחר איתות השורט של מתנד ה-MACD שניתן באזור רמות 1160 הנקודות ולעת עתה אין בו כל שינוי.

הערה: איתות השורט במתנד ה-MACD נועד בעיקר לסגירת פוזיציות לונג לכל המחזיקים במניות לטווח ארוך.

רמות תמיכה והתנגדות

אין שינוי ברמות התמיכה וההתנגדות כאשר רמת ההתנגדות החשובה מצוייה באזור 1137 הנקודות ואילו רמת התמיכה החשובה (בהיבט השבועי) מצוייה באזור 1050-1060 הנקודות. בתווך קיימות נקודות נוספות כדוגמת רמת 1115 הנקודות ורמת 1125 הנקודות המשמשות כרמות תמיכה והתנגדות בהתאמה במסחר היומי והתוך יומי.

 

 

מדד ת"א 25 – גרף יומי

הערה:

מבט על גרף יומי/תוך יומי שונה באופן מהותי ממבט על גרף שבועי בדיוק כפי שנסתכל על מפת ארץ ישראל (שבועי) מול מפה של העיר תל-אביב (יומי) או מפה של רמת אביב ג' (תוך יומי). במפת ארץ ישראל לא נראה את כל השבילים והרחובות  בדיוק כפי שתיקון טכני של מספר ימים אינו משפיע על מבנה הגרף השבועי.

 

רמות תמיכה והתנגדות

מדד ת"א 25 צימצם השבוע את טווח התנועה כאשר רמת 1115 הנקודות משמשת כגבול תחתון ואילו רמת 1125 הנקודות משמשת כגבול עליון. המשמעות לכך היא בפוטנצייאל הטמון בפריצת הגבולות כאשר פריצת רמת 1125 הנקודות תוביל את המדד לאזור ההתנגדות החשוב 1137 הנקודות ואילו שבירת רמת 1115 הנקודות תוביל את המדד לבדוק את אזור 1100 הנקודות. לא מהנמנע שפריצה והגעה ליעד יתרחשו בעת ובעונה אחת כאשר המדד יפתח בפער מחירים הישר לרמת היעד. אם נניח שמדד ת"א 25 יפתח ביום ראשון בבוקר בירידת שערים הוא יכול למעשה לקבוע את שער הפתיחה באזור 1100 הנקודות ובכך גם שבר את רמת 1115 הנקודות וגם השיג את היעד.

על הגרף המצורף ניתן לראות את קו המגמה העולה כפי שנמתח בין השפלים ב-1050 הנקודות וב-1090 הנקודות כאשר קו זה מגיע ביום חמישי לרמת 1114 הנקודות אליו ירד המדד בנמוך היומי. שבירת קו המגמה העולה תהווה איתות מובהק לשינוי עבור סוחרי מעוף לטווח המיידי ויעדו של המדד יעמוד על אזור 1097-1102 הנקודות.

למדד פער מחירים פתוח בין רמת 1097 לרמת 1102 הנקודות כך שירידת המדד עד אזור 1097 הנקודות תיסגור את הפער הפתוח וגם תשלים תיקון מנימלי בגין העליות מרמת 1050 הנקודות ועד רמת 1129 הנקודות.

רמת התמיכה המשמעותית הקרובה מצוייה באזור 1090 הנקודות ושבירתה מטה עלולה לשלוח את המדד לבדיקת אזור 1050-1060 הנקודות.

כל עוד לא יעלה המדד מעל רמת 1137 הנקודות לא יהיה שינוי בחשיבה קרי המגמה השלטת היא מגמת הירידה כאשר מפעם לפעם רואים את המדד מרים ראש אך לא יותר מכך.

 

רצועות- JBB-  JackBar Bands

תיאור

בדרך כלל נע המדד בין רצועה מס' 2 לרצועה מס' 4 וכל יציאה מהרצועות הנ"ל תצביע על עוצמה או חולשה בהתאמה. בעוד שרצועה מס' 3 יכולה להתנהג כרצועת תמיכה, רצועה מס' 4 לעולם לא תוכל להתנהג כך אלא תישאר רצועת התנגדות למרות העליה של המדד מעליה. דהיינו, המדד מותח את הרצועה הרביעית אך בסופו של דבר יכנס בחזרה לתחום הרצועות הנורמלי (יסחר בין רצועה מס' 3 לרצועה מס' 4) יש לקחת בחשבון שהרצועות נפתחות מעלה כך שלא בהכרח שהמדד ירד כדי לחזור לתחום הרצוי.

מדד ת"א 25 שוהה במהלך כל השבוע מעל רצועה מס' 3 של רצועות JBB כאשר ביום ראשון הוא מגיע ליעדו ברצועה מס' 4 . רצועה מס' 3 נפתחה מעלה ועלתה השבוע כ-10 נקודות מדד כשהיא ממוקמת כעת ברמת 1111 הנקודות.

כל עוד ישהה המדד מעל רצועה מס' 3 הוא יחשב כחיובי

נכון להיום ממוקמות הרצועות  על הרמות הבאות:

רצועה מס' 4 אשר תשמש כהתנגדות מצוייה כעת באזור 1132  הנקודות.

רצועה מס' 3 אשר תשמש כתמיכה מצוייה כעת באזור 1111 הנקודות.

רצועה מס' 2 אשר תשמש כתמיכה מצוייה כעת באזור 1090 הנקודות.

רצועה מס' 1 אשר תשמש כתמיכה מצוייה כעת באזור 1069 הנקודות.

הערה חשובה !

רצועות JBB מתעדכנות בכל יום והרמות המצויינות בסקירה הנוכחית תקפות ליום ראשון בלבד. את הרצועות ניתן לראות כאן.

 

מחזור מסחר

מחזורי המסחר בשבוע האחרון גדלו משמעותית חלקם עקב הפעילות הערה במניית טבע וחלקם עקב הפקיעה שהתקיימה אתמול. בסך הכל אין תובנה מסויימת לגבי מחזורי המסחר היות והתרחבות המחזורים התרחשה הן בימי ירידות והן בימי עליות.

 

 

מדד הבנקים

מדד הבנקים פורץ ביום ראשון את רמת 1186 הנקודות אך בשאר ימות השבוע לא מצליח לסגור מעל רמה זו ואתמול בחסות הפקיעה ועליית מניות הבנקים הצליח המדד ליצור נר החלטה משמעותי להמשך הדרך כשהוא סוגר גם מעל הגבוה של יום ראשון. מבחינה טכנית, המשך עליה של מדד הבנקים גם ביום ראשון יעניק איתות לונג סולידי על המדד ובהכרח איתות סגירת שורט על מדד זה.

 

מדד הנדל"ן

מדד הנדל"ן סוגר ביום חמישי על קו ההתנגדות 277 הנקודות כאשר מעל רמה זו מצוייה רמת 288 הנקודות היא רמת התנגדות משמעותית יותר. למעשה אין כל שינוי מאז הסקירה הקודמת והמדד ממשיך לדרוך במקום בטווח הדשדוש 260-290 הנקודות. רק פריצה של גבולות הדשדוש יכולה לסמן על מפנה מהותי במדד ובהתאם כניסה לפוזיציה מתאימה כאשר הפוזיציה הנוכחית בה אנו מחזיקים בתיק המניות שבאזור המנויים היא פוזיציית שורט אשר תיסגר במידה ומדד הנדל"ן יפרוץ את רמת 290 הנקודות מעלה.שבת שלום,

ג'קי ברוך
*הערה: אין התוכן מהווה ייעוץ להשקעה והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של משתמש ומתן ייעוץ על ידי יועץ השקעות מוסמך המתחשב בצרכיו המיוחדים של המשתמש.  כל משתמש הפועל על פי התוכן אחראי בלעדית לתוצאות פעולותיו. 
כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב
מג'קי ברוך.לסחור במניות בארץ כמו באמריקה

תוכנת מסחר מקצועית למניות ואופציות הכוללת אפשרויות רבות ומגוונות כגון:
סטופלוס, סטופלוס מתמשך (פקודה עד סוף החודש), סטופלוס נגרר,
קניית/מכירת חוזה סינטטי בלחיצה אחת, סטופלוס לפי מדד גלום ועוד.

כמה פעמים רכשת מניה מרויחה ולא ידעת מתי למכור אותה ?
בעזרת תוכנת המסחר תוכל לרכוש את המניה ומייד להציב לה פקודת מכירה מתקדמת עד לסוף החודש הקלינדרי. ככל שהמניה תעלה כך תעלה גם פקודת המכירה (באופן אוטומטי) ותאפשר לך שקט נפשי.

כמה פעמים רצית לרכוש מניה בעת ירידה אך לא ידעת אם היא הגיעה לשפל ?
בעזרת התוכנה תוכל להציב פקודה מתקדמת אשר תבצע את הוראת הקניה שלך רק בתנאי שהמניה קבעה שפל ומשם עלתה ב-X אחוזים/מחיר מעלה.

סוחר באופציות מעוף ?
יש לנו סט פקודות מדהימות עבורך שהיו עד כה נחלתם של המקצוענים כולל מבצע חסר תקדים בשוק ההון "לא הרווחת אלף שקל - לא שילמת שקל". מבצע זה הוא היחיד בארץ בו אתה משלם רק על הצלחה

ועדיין לא הזכרנו את הגרפים כולל מחזורי מסחר תוך יומיים ומתנדים, קניית חוזה סינטטי בלחיצת כפתור והגנה על החוזה לפי המדד הגלום (בלעדי ללקוחות JackBar) ועוד פקודות רבות וחכמות שבסופו של דבר יאפשרו לכם לסחור כמו שסוחרים באמריקה ולא כפי שסוחרים באפריקה.

אם מעניין אתכם לשמוע על התוכנה וללא כל התחייבות אנא לחצו על הקישור המופיע בהמשך והבטיחו את מקומכם עוד היום

לחצו
כאן למידע מפורט על תוכנת המסחר המקצועית למניות ואופציות

חברת JackBar השקעות עורכת ערבי עיון ללא תשלום בנושא תוכנות מסחר

תושבי ת"א והמרכז - לחצו
כאן כדי לקבוע לכם הדגמה אישית על המערכת.

תושבי חיפה והצפון - לחצו
כאן כדי לקבוע לכם הדגמה אישית על המערכת.


סוחר תוך יומי באופציות מעוף ? יש לנו מבצע בשבילך! לא הרווחת אלף שקל - לא שילמת שקל
לחצו
כאן כדי לקרוא על מבצע "לא הרווחת אלף שקל - לא שילמת שקל".
לחצו
כאן כדי להיכנס למחשבון תשואה באופציות מעוף ולבדוק בעצמכם את התשואה לכל תקופה נמדדת


קורס ניתוח טכני וניהול תיק השקעות עצמאי בת"א ובחיפה 

לחצו
כאן כדי להרשם לערב מבוא חינם בנושא "ניתוח טכני וניהול תיק השקעות עצמאי"
לסיליבוס הקורס לחצו
כאן
להרשמה לקורס לחצו כאן


חדש !!! קורס נגזרים - אופציות מעוף מהמסד ועד הטפחות

לסיליבוס הקורס לחצו כאן
להרשמה לקורס לחצו כאן


קורס ניתוח טכני מתקדם בת"א ובחיפה 

לחצו כאן כדי להרשם לקורס ניתוח טכני מתקדם הקרוב  בסניף חיפה והצפון

לחצו
כאן כדי להרשם לקורס ניתוח טכני מתקדם הקרוב שיערך בת"א

לסיליבוס הקורס לחצו כאן* איתותי שפל/סיכון, קוי תמיכה והתנגדות ומתנדים נלמדים בקורס טכני בסיסי למידע על הקורס לחצו
כאן

* איתותי שפל/סיכון, תאוריית גלי אליוט וקילשוני אנדריוז נלמדים בקורס טכני מתקדם. למידע על הקורס לחצו כאן (הקורס מתקיים אחת לחצי שנה ונדרשת הבנה בניתוח טכני)


מעוניין לקבל את הסקירות הטכניות לאחר פירסומן למינויים וללא תשלום ?

תנאי שימוש  \  קשר  \  אודות  \  ניתוח טכני  \  לימודי שוק ההון  \  קידום אתרים  \  Google+  \  קורס שוק ההון חיפה  \  TradeOne
 \  לימודי שוק ההון בחיפה  \  לימודי שוק ההון בצפון  \  קורס אופציות מעו"ף  \  קורס אג"ח  \  שוק ההון למתחילים  \  קורס בורסה למתחילים