קשר
כניסת מנויים
ת.ז.
( 9 ספרות )
סיסמא
זכור אותי  
רוצה להיות מנוי?

 אתר פיננסי - לאתר מכללת ג'קבר לחצו כאן

דף-הבית
חזרה לדף ראשי

   
 
הצטרף לרשימת התפוצה
חדשות האתר
  
ברוכים הבאים
לאתר האיתותים הטכניים
של האנליסט הטכני ג'קי ברוך 
האתר לניתוח טכני ל- שוק ההון
באתר זה תמצאו ניתוחים טכניים על מניות ומדדים של האנליסט הטכני ג'קי ברוך - ממציא שיטת המסחר שפל/סיכון וכן שרות מנויים בתשלום הכולל שרות איתותים טכניים לקניה ומכירה של מניות ומדדים.
לערוץ הסקירות המצולמות לחצו כאן  
מי הם צלפי השפל ?
מהו ריקוד המחירים ?
מהו מדד "הפחד" ?
על זאת ועוד קראו כאן  

מהו מדד JackBar
המופיע תחת פקודת "גרפים"?
לחצו כאן להסבר
  
מהי שיטת המסחר קאג'י ?
Kagi Chart
להסבר על השיטה
לחצו כאן
  

מדד ג'ק בר JackBar נוצר בכדי לתת מענה לשינויים שהתרחשו בעולם בעת שהבורסה הישראלית סגורה ומורכב כולו מפרמטרים הנלקחים מבורסות ארה"ב, אסיה, אירופה ומט"ח

לצפיה בסרטון הסבר על המדד לחצו כאן

שער הצפי למדד ת"א 25 כפי שמשתקף דרך מדד ג'ק בר JackBar אומר בכמה צריך לעלות או לרדת מדד ת"א 25 כאשר הבורסה תיפתח. החישוב מתבצע אך ורק כאשר הבורסה הישראלית אינה פעילה והמדידה נעשית ע"י רישום ערכו של מדד ג'ק בר JackBar בעת סגירת הבורסה (שעה 16.30) להלן יקרא ערך זה "שער הייחוס" ומכאן ואילך יחושב ההפרש שנוצר בכל רגע נתון בין מדד ג'ק בר JackBar הנוכחי הנסחר 24 שעות ביממה לבין "שער הייחוס" וע"י כך ניתן לאמוד בכל רגע נתון את ערכו של מדד ת"א 25 המשוער.

שער הצפי כפי שמופיע בשורת המדדים מתעדכן אחת ל-20 דקות. אם ברצונכם לראות את שער צפי מדד ת"א 25 בעדכון של כל דקה
לחצו כאן

להמשך הסבר לחצו כאן
הסבר על מתנדים וצלפי השפל 
בדף זה תמצאו הסברים על מתנדים פרי פיתוחו של ג'קי ברוך, מומחה לשיטת ניתוח טכני וכן הסבר על מתנדים נוספים כפי שבאים לידי ביטוי בסקירות הטכניות שמוציא ג'קי ברוך מידי שבוע כולל מושגים כמו ריקוד המחירים, קניות יתר או מכירות יתר, צלפי השפל ועוד. קראו כאן מדוע חשובים מחזורי המסחר לפי השיטה הטכנית
מד זרימת הכסף JBV- JackBar Volume
 
מד זרימת הכסף JBV - JackBar Volume שונה ממד זרימת הכסף הרגיל OBV בכך שהוא עושה שימוש גם בהפרש בין הסגירה של השבוע לסגירה של שבוע שעבר כך שככל שהטווח יגדל כך יעלה ערכו של הנתון המתווסף לסכום ובכך יתן יותר אמינות למידע על מחזורי המסחר (אין דין מחזור מסחר בעליה/ירידה מינורית כדין מחזור בעליה/ירידה חזקה.
רצועות- JBB -  JackBar Bands
 
רצועות JBB מורכבות מ-5 רצועות ומאפשרות לצפות את הכיוון במדד וכן תמיכות והתנגדות כאשר רצועה מס' 3 היא הרצועה החשובה ביותר. אופן פעולת הרצועות זהה לאופן פעולת רצועות בולינגר רק שכאן אין פריצה או שבירה של הרצועות החיצוניות (רצועות 1 ו-5)

רצועה מס' 1 - רצועת "אקסטרים" (חולשה)
רצועה מס' 2 - רצועת "החולשה"
רצועה מס' 3 - רצועת "הגבול"
רצועה מס' 4 - רצועת "העוצמה"
רצועה מס' 5 - רצועת "האקסטרים" (עוצמה)

כללים
 
 - מניה/מדד הנמצא מעל רצועת "הגבול" היא רצועה מס' 3 יחשב במומנטום חיובי ואילו מניה/מדד הנמצא מתחת לרצועה מס' 3 יחשב במומנטום שלילי

 - המדד ינוע בדרך כלל בין רצועה מס' 2 לרצועה מס' 4
 
 - ירידה מתחת לרצועה 2 או עליה מעל רצועה 4 יתרחשו ברמות קיצון ויגלמו חולשה רבה או עוצמה רבה בהתאמה.


הגעה לרצועה מס' 1 או ירידה ממנה תגרום לפעולה הפוכה בדיוק כפי שקופץ בנג'י מגיע לקצה גבול יכולת החבל ומשם קופץ הבאנג'י עולה למעלה לא בגלל הכח שיש לו אלא פשוט בגלל חוקי הפיזיקה.

להבדיל מקווי מגמה, שחצייתם הופכת את הקווים לתמיכה או התנגדות בהתאם לכיוון ממנו מגיעה המניה/מדד, רצועה מס' 4 לא תשמש כתמיכה אלא תפעיל לחצים על המחיר עד אשר בסופו של דבר הוא יעבור להיסחר בין רצועה מס' 3 לרצועה מס' 4 שם נמצא מקומו הטבעי ולכן כדי להתגבר על כך ובכל זאת להמשיך ולעלות על המניה/מדד לעשות זאת בצורה מתונה ולנוע ביחד עם הרצועות תוך כדי עלייתן (בכל יום משתנה רמת הרצועה ועולה מעלה ובכך מאפשרת למניה/מדד עוד מרווח מחייה).

התנהגות זהה אך הפוכה תתרחש כשהמניה/מדד יורדים מתחת לרצועה מס' 2 שם יופעלו לחצים לחזרה לטווח שבין רצועה מס' 2 לרצועה מס' 3
מעטפת מסחר - JackBar Envelope

מעטפת מסחר מתקדמת הבנוייה משתי תעלות מחירים המחוברות אחת לשניה. בתעלה העליונה ישמש הקו התחתון (כחול) כקו תמיכה ואילו בתעלה התחתונה ישמש אותו קו כחול כקו התנגדות. הנכס יכול לנוע בין הקו העליון ביותר (צבע ירוק) לבין הקו התחתון ביותר (צבע אדום).

מגמה עולה

- כאשר הנכס עולה מעל הקו הכחול ונכנס לתוך התעלה העליונה ניתן לומר שהנכס נסחר במומנטום חיובי ולכן ישאף להגיע לקו העליון של התעלה העליונה (ירוק)  אשר תשמש כהתנגדות וכל תיקון טכני מטה אמור להסתיים במקסימום על הקו התחתון של תעלת המחירים העליונה (כחול)

מגמה יורדת

- כאשר הנכס יורד מתחת לקו הכחול ונכנס לתוך התעלה התחתונה ניתן לומר שהנכס נסחר במומנטום שלילי ולכן ישאף להגיע לקו התחתון של התעלה התחתונה (אדום) אשר תשמש כתמיכה וכל תיקון טכני מעלה אמור להסתיים במקסימום על הקו העליון של תעלת המחירים התחתונה (כחול).


הגרף הבא הינו המחשה של מעטפת המסחר במדד הנאסדק 100


מד הכח Force
 
מד זה מודד את עוצמת השוורים אל מול עוצמת הדובים ע"י שילוב שערי המסחר במחזורי המסחר כך שככל שגדול ההפרש בין שער הסגירה של היום לשער הסגירה של אתמול וככל שהמחזור גבוה יותר כך הוא מבטא את נצחון השוורים או הדובים.


 

מהם קניות יתר או מכירות יתר

*קניות יתר

רמת קניות יתר הינה רמה שבה כל הקונים שעדיין היססו מלהיכנס למדד עשו זאת וכעת לא נותרו קונים שימשיכו לספק דלק לעליה ולכן בדרך כלל המדד יורד לרמות יותר נמוכות שם הוא יחפש קונים חדשים.

*מכירות יתר
רמת מכירות יתר הינה רמה שבה כל המוכרים שעדיין היססו מלמכור התייאשו ומכרו את סחורתם ולמעשה לא נותרו מוכרים ראויים ברמות הנוכחיות ולכן מגיעים קונים שמציעים מחירים גבוהים יותר ובכך מעלים את המדד/מניה מעלה.


ריקוד המחירים

כבר מזה זמן רב אני חושב שלכל מניה או מדד יש את המקצב שלה ולפיה היא רוקדת. להתנהלות כזאת של מניה או מדד אני מכנה בשם "ריקוד המחירים". אפשר לקרוא למקצב הזה גם תדר דהיינו כל מניה משדרת על תדר מסוים ואם תמצאו מהו התדר או המקצב אזי תוכלו לעקוב אחר המניה/מדד בצורה טובה יותר ולדעת מהן התחנות שבהן היא תיעצר בין אם כהתנגדות ובין אם כתמיכה.

הביטו על הגרף הבא:  בגרף הבא מצאתי את אותו מקצב/תדר בקו מגמה עולה כאשר אותו יש לשכפל במדויק כלפי מעלה או מטה. אפשר לראות את התנהגות המחירים ואת פיתולי ההתנהגות סביב אותם קווים ששרטטתי. זהו המקצב של המדד וכל פעם שהוא יגיע סמוך לאחד הקווים הוא ייעצר טרם ימשיך הלאה.

 

 

 


מהו מדד הפחד ?

מדד זה בודק את הסטיות בזוג אופציות סביב הכסף וזוג אופציות בתוך הכסף (יש המודדים גם 4 אופציות מול 4 אופציות). הסטייה באופציה מגלמת למעשה את תחושותיו של שחקן אופציות וכאשר הוא פסימי הוא לא ימהר לכתוב אופציות במחירים זולים ולכן הסטייה עולה וגרף מדד הפחד עולה מעלה. כאשר הוא אופטימי מצטרפים אליו עוד שחקנים רבים המוכנים להתפשר ולמכור אופציות "זולות" שמשמעותן בעלות סטייה נמוכה יותר ולכן גרף מדד הפחד נע מטה.

בגרף הבא ביצעתי השוואה בין ה-VIX בארה"ב לבין מדד הדאו ואפשר לראות שהסטיה כעת היא גבוהה ובהחלט מבטאת נכונה את הפסימיות בקרב המשקיעים. הקו הכחול בגרף הוא ה-VIX ואילו הקו האדום הוא מדד הדאו ועליהם סימנתי עיגולים המראים שכאשר מדד הדאו נמצא בשפל הסטיה נמצאת בשיא וכך ההפך ולכן אם אני רואה שמדד הפחד מתקרב לנקודות הקיצון שלו אני יכול להעריך בסיכויים טובים שיגיע מפנה לכיון השני ובמקרה שלנו היום הכוונה למפנה מירידה לעליה

 

 

 

 
תנאי שימוש  \  קשר  \  אודות  \  ניתוח טכני  \  לימודי שוק ההון  \  קידום אתרים  \  Google+  \  קורס שוק ההון חיפה  \  TradeOne
 \  לימודי שוק ההון בחיפה  \  לימודי שוק ההון בצפון  \  קורס אופציות מעו"ף  \  קורס אג"ח  \  שוק ההון למתחילים  \  קורס בורסה למתחילים